23.01.2020 Kola a koloběžky musí zůstat venku

Milí rodiče a účastníci kurzů, dovolujeme si vás upozornit, že s platností od 23.1. 2020 je zakázán vstup do budovy s jízdními koly a koloběžkami. K jejich odložení slouží venkovní stojan, kde si můžete svá kola přineseným zámkem zajistit. Za odložené věci nijak neručíme. Děkujeme za pochopení a respektování tohoto pravidla. Vaše DDM

21.01.2020 Sezonní kroužky SPORT

Vážení účastnící, vážení rodiče, rádi bychom vás informovali, že aktuálně probíhá přihlašování na druhé pololetí do zájmových kroužků. Kroužky atletiky a kolečkového bruslení začínají v dubnu. O termínu zahájení, ceně a platebních podmínkách vás budeme informovat začátkem dubna. Děkujeme.

20.01.2020 pevná linka Herrmannova a Urbánkova

Z důvodu výpadku telefonní linky, nefunguje na pobočce Herrmannova a Urbánkova telefon. Volejte prosím na číslo: 774 422 099 na pobočku Herrmannova a na číslo: 773 625 935 na pobočku Urbánkova. Děkujeme za pochopení.

 
 
Divadelní svět v Modřanech
 

"Naše Divadlo Na Cikorce 2020" 


Co nás čeká v nejbližších dnech: 


Nedělní pohádky v Divadle Na Cikorce

Představení nedělních pohádek začíná v 15 hodin26.1. LOUTKOVÝ BARIBAL Napíšu vám pohádku​

Bylo nebylo, za devatero horami a devatero řekami stála malá chaloupka. A v té chaloupce byla malá světnička... Ale jak to bylo dál? Napsat pohádku pro loutkové divadlo není vůbec snadné. Podaří se to našemu spisovateli?

Pokud mu děti pomůžou, tak určitě.

Veselá hra o spravedlivé dělbě práce v domácnosti :-)

Scénář: Eva Černá
Hrají: Pavel Heřmánek, Vojtěch Otčenášek, Eva Černá
Loutky: Klasické dřevěné ručně vyřezávané marionety.
 
9.2. Balónková show

Akce je od : 10:00hod. - 11:00 hod.

Představení je koncipované především pro děti, které se můžou těšit z interaktivního zapojení do představení, odnesou si dárek v podobě vymodelovaného zvířátka a chybět nebudou ani soutěže. Tvarování balónků není pouze o pejskovi a kočičce, jde tu i o složitější zvířátka jako je medvídek, kůň, papoušek nebo dokonce animované postavičky. Na to vše a ještě mnohem více se můžete těšit v novém představení s názvem Balónková show.

9.2. LOKVAR Malá mořská víla
 
Předloha: Hans Christian Andersen
Autor: LOKVAR
Režie: Michaela Homolová
Výprava: Barbora Jakůbková
Hudba: Milan Potoček
Hrají: Markéta Pellarová Mráziková a Peter Varga

Do opuštěné kavárny přichází mladá žena. Pro číšnika, který nemá žádné jiné hosty, je to vítané zpestření jinak nudného dne. Mladou ženu poněkud ruší jeho přehnaná péče, protože přišla s úmyslem číst si. Ale nakonec se situace vyvine tak, že čtou společně pohádku o Malé mořské víle známého dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena, kterou oba dobře znají a rádi se k ní vrací i jako dospělí.

Malá mořská víla žije v nádherném podmořském království společně se svou sestrou a laskavým ale přísným otcem. Na rozdíl od své starší sestry nesmírně touží poznat svět lidí a stát se jeho součástí. Připadá ji, že na zemi mezi lidmi je všechno mnohem krásnější a zajímavější, než u ní doma. V den jejich patnáctých narozenin se poprvé smí vynořit nad hladinu a podívat se, co je nad ní. Uvidí krásnou loď, na které se plaví mladý princ. Víle se okamžitě zalíbí a když pak se strhne obrovská bouře a princ se málem utopí, zachrání ho a vynese na břeh. Po chvíli se princ probere a první koho uvidí je neznámá mladá dívka, kterou mylně považuje za svou zachránkyni. Malá mořská víla vyhledá mořskou čarodějnici, která ji zbaví rybího ocasu a přičaruje ji lidské nohy. Cena za toto kouzlo je však nesmírně vysoká – víla jí musí dát svůj hlas. Povede se víle získat princovu lásku a tím nesmrtelnou duši?

Pohádkový příběh o touze, lásce a obětavosti předvádějí číšník a mladá žena společně hrou s loutkami. Jevištěm se stává celé prostředí kavárny, ale především velké akvárium, kde se odehrávají magické podmořské scény. Během hry dochází ke sblížení číšnika a mladé ženy, které je tak trochu groteskní paralelou vztahu malé mořské víly a prince.

Pro děti od 5 let.
Délka představení 50 min.
1.3. DIVADLO BOŘIVOJ Nejkrásnější příběh světa
 
Přinese miminko čáp? A jak si takové miminko žije v bříšku maminky, a co všechno spolu zažívají  se v této pohádce dozvíte. A protože maminka je tak trochu klaun, bude u toho i legrace.  A zahrají si s ní i  diváci.

8.3.  Divadelní spolek MIM o.s. NOČNÍ SKŘÍTEK

Pohádkový příběh o holčičce Jiřince, které se jednou nechtěly uklízet
hračky. Co všechno se může odehrát v docela obyčejném pokojíčku nepořádné
holčičky nám povypráví nejen kuřátko s prasátkem, ale i pohádkový noční
skřítek Hračkožrout a spousta dalších postaviček, které v průběhu
představení rozehrávají celou scénu. Nejdůležitější postavou se ale ukazuje
být maminka Jiřinky. Jak to nakonec všechno dopadne, to je potřeba počkat si
až na konec pohádky!
Scénář, režie, obsazení:Yvona Jelénková a  Petr Liška (MIM o.s.)
www.nabidkapohadek.cz

15.3. Divadlo Myšky Elišky Nedočkavá Housenka

Autorské divadélko Myšky Elišky a její strhující příběhy do celého světa. Interaktivní výukově zábavné představení.

Barevná divadelní show s originální hudbou a loutkami.

Pro děti od 2,5 do 7 let.


22.3. Dřevěné divadlo O vytrvalém princi

Pohádek je velká spousta a když lidé přišli na to, že je mohou zapisovat, vznikly pohádkové knížky. A ty máme všichni moc rádi, že ano? Jednu takovou pohádku v knížce pro Vás dneska mám, nemusí se číst, bude trochu vyprávěná, trochu hraná loutkami, trochu kouzelná a i tak bude celá v knížce. Nevěříte? Tak dávejte pozor.

www.drevenedivadlo.cz

29.3. DIVADLO KASPERLE – Jak Kašpárek s Kalupinkou slavili Velikonoce

Hody hody doprovody, dejte vejce malovaný!  A jsou tady Velikonoce! Zima je pryč a Kašpárek a Kalupinka se pustí do příprav na velikonoční svátky. Nastává čas vítání jara.  Kalupinka vygruntuje, připraví malovaná vajíčka a barevné pentličky pro koledníčky a Kašpárek plete pomlázku. Je už ale kapánek nabručený z toho dlouhého půstu. A tak Kalupinku zlobí a všelijak pošťuchuje. Na škaredou středu se ale nesmí nikdo na nikoho mračit a tak si naši hrdinové vypráví velikonoční příběhy. A na zelený čtvrtek je navštíví velikonoční zajíček s košíkem plným barevných vajíček. Písničky, koledy, pomlázky, a mazance. Cililink, můžeme začít !